Jak zaaranżować ogród zimowy jesienią?

Prawda jest taka, że ilu właścicieli, tyle sposobów na aranżację ogrodu zimowego. I bardzo dobrze, bo przecież o to chodzi, by zorganizować sobie przestrzeń, w której będziecie czuli się najlepiej. Niemniej jednak chcemy przedstawić wam garść inspiracji, które mogą wam pomóc w doborze odpowiednich akcesoriów.

Ogród w domu

Ogród zimowy doskonale sprawdzi się – jak sama nazwa wskazuje –  na organizację zielonej przestrzeni w domu. Z racji tego, że nie jest to taras, a integralna i dobrze zabezpieczona część domu, spokojnie można umieścić w niej nawet rośliny tropikalne. Relaks w takich pomieszczeniach jest szczególnie potrzebny w szare, jesienne dni. To wtedy potrzeba nam naładować baterie zielenią.

Szklany salon

Salon w formie ogrodu zimowego to opcja, która cieszy się współcześnie dużą popularnością. Półka z książkami, gazetnik, stolik na brydża z przyjaciółmi czy domowy barek będą w jesiennej aranżacji przyrody wyglądały ciepło, rodzinnie, ale i spektakularnie. Cóż może sprawdzić się lepiej w jesienne słoty niż wieczór z książką, rodziną lub przyjaciółmi z widokiem na powoli moknące żółto-brązowe liście?

Gabinet z widokiem na świat

Gabinet ulokowany w ogrodzie zimowym to świetne rozwiązanie dla osób, które pracują w domu. Można śmiało powiedzieć, że tworzy się w nim własne centrum dowodzenia. Oprócz elementów typowo biurowych, takich jak biurko czy fotel, polecamy zadbać o odpowiednią roślinność, która wówczas staje się gustownym dodatkiem.

Niezależnie od tego, jakie przeznaczenie znajdzie u was ogród zimowy, sprawi wam sporo radości i dostarczy doznań estetycznych. Docenia się go zwłaszcza jesienią, kiedy po okresie wakacyjno-letnim  spędzonym na świeżym powietrzu wracamy do odpoczywania w domach. Ogród zimowy łączy w sobie te dwa aspekty – obserwujemy z niego środowisko zewnętrzne, dbamy o odpowiednie nasycenie zielenią wewnątrz i nie pozostaje nic więcej, jak cieszyć się z tego ?