Ogrody letnie

Ogród letni to produkt o lekkiej konstrukcji aluminiowej, pozwalający cieszyć się tarasem, od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Dzięki zastosowaniu bocznych przeszkleń wydłużamy sezon a szklana konstrukcja umożliwia czerpanie z otaczającej przyrody, bez konieczności wychodzenia na dwór (szczególnie, gdy pogoda jest niesprzyjająca).

Ogród letni to produkt o lekkiej konstrukcji aluminiowej, pozwalający cieszyć się tarasem, od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Dzięki zastosowaniu bocznych przeszkleń wydłużamy sezon a szklana konstrukcja umożliwia czerpanie z otaczającej przyrody, bez konieczności wychodzenia na dwór (szczególnie, gdy pogoda jest niesprzyjająca).

  • , Ogrody letnie

Ogrody letnie

Marzysz o tym, aby podczas chłodniejszych dni cieszyć się pięknem przyrody? To możliwe dzięki budowie ogrodu letniego. Proponujemy Ci lekkie konstrukcje z profili aluminiowych. Ogrody letnie to nic innego jak zabudowane tarasy. Możesz z nich korzystać od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Ogrody letnie, czyli sposób na chłody i szarugi

Ogrody letnie pozwalają cieszyć się wiosenną aurą niezależnie od pogody. Letnie powietrze jest zbyt gorące? Zabudowa tarasu i wybór odpowiedniego zadaszenia umożliwią Ci wypoczynek w przyjemnym chłodzie. Naszą konstrukcję ogrodu letniego opieramy na profilach aluminiowych – materiale przyszłości. Dzięki jakości wykonania zyskasz nie tylko dodatkowe pomieszczenie przylegające do domu. Twoją rezydencję wzbogaci niebanalny kształt małej architektury.

Profile aluminiowe – konstrukcja ogrodu letniego

Letnie ogrody mogą być prawdziwym popisem sztuki architektonicznej. Konstrukcja oparta na profilach aluminiowych jest trwała i wytrzymała. Nie ma też konieczności, aby powstanie takiego ogrodu ustalać już na etapie planowania budynku. Zawsze można go dobudować. Warto wspomnieć tu o samym surowcu, jakim jest aluminium. Wybraliśmy je, ponieważ coraz częściej używa się go w budownictwie do tworzenia różnego rodzaju konstrukcji. Aluminium, jak już wiesz, jest plastyczne. Dzięki niemu możemy zbudować ogrody letnie o rozmaitych formach. To jednak nie wszystko. Aluminium to materiał na miarę XXI wieku. W dobie, kiedy wszyscy dbamy o środowisko, chcemy jak najlepszych rozwiązań dla naszej planety. Aluminium może być poddawane procesowi recyklingu praktycznie nieskończoną ilość razy, co czyni je surowce ekologicznym.

Dobrze zaplanowany ogród letni

Ogród letni jest dodatkową przestrzenią do relaksu. Może on pełnić różne funkcje w zależności od konstrukcji. Zdecyduj się na poliwęglan na dachu, który przyjemnie rozproszy światło i zapewni pożądany chłód. Szklany dach stworzy nieograniczone możliwości obserwacji nieba (zwłaszcza podczas letnich, rozgwieżdżonych nocy). Przesuwne drzwi z szyb hartowanych to doskonała opcja na upalne dni. To także sposób, aby zapewnić sobie doskonały widok zza przeszklonych okien.

Letnie ogrody a ogrody zimowe

Ogród letni różni się od ogrodu zimowego. Jeśli chodzi o ten ostatni, tak jak wskazuje jego nazwa, nadaje się do przebywania podczas zimowych dni. W przypadku ogrodów letnich, mamy zabudowę tarasu, który może przypominać loggię, szklaną werandę czy osłonięty balkon.

Ogród zimowy to pomieszczenie przeznaczone do korzystania przez cały rok. Cechuje je niski współczynnik przenikania ciepła, a ponadto wysoka szczelność, na wiatr, mróz oraz deszcz. Ogród zimowy może pełnić funkcję dodatkowego pomieszczenia – salonu, jadalni, gabinetu, a nawet biblioteki. Musisz wiedzieć, że konstrukcje ogrodów zimowych są o wiele bardziej masywne i ciężkie niż ogrodów letnich.

Konstrukcje ogrodów letnich są lekkie (do kilkuset kilogramów) i mogą być zróżnicowane, co stwarza projektantom wręcz nieograniczone możliwości. Mogą mieć kształt kopuły lub wieloboku.

Docenisz czas spędzony z bliskimi podczas leniwych ciepłych popołudni. Na stoliku kawowym będzie pysznił się porcelanowy serwis, a Ty od czasu do czasu sięgniesz po jakiś smakołyk. Położysz się na wygodnej otomanie, rozkoszując się widokiem równo przyciętych klombów i krzewów. Przyjemnie, prawda?

Nie tylko rośliny – co jeszcze sprawdzi się w letnim ogrodzie?

W Twoim letnim ogrodzie nie powinno zabraknąć wygodnych, kanap, foteli, stołu i krzeseł. Same rośliny to zbyt mało, aby dobrze zagospodarować przestrzeń. Zaaranżuj przytulny kącik do podziwiania widoku za oknem i przyjmowania gości.

Dobrze sprawdzą się meble z drewna tekowego, ponieważ są wytrzymałe i o dobrej jakości. Trendy aranżacyjne możesz podpatrywać w wielu miejscach. Dobrym pomysłem jest podpytanie projektanta wnętrz. Obecnie jest moda na meble kute, specjalnie postarzane, tak jakby spędziły wiele wieków na dworze. Oczywiście Ty możesz wybrać styl industrialny, nowoczesny lub skandynawski. Wszystko zależy od Twojego gustu.

Skorzystaj z naszego 30-letniego doświadczenia w budowaniu ogrodów zimowych, letnich i szklanych stodół. Postaw na przytulną, przydomową przestrzeń do relaksu i ciesz się widokiem natury zza przeszkleń. Gotowy na zmiany?

Zapraszamy!

OGRODY LETNIE