Promiennik ciepła do ogrodu zimowego

Jak skutecznie zadbać o odpowiednią temperaturę w ogrodzie zimowym? Dobre pytanie! I dzisiaj właśnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do lektury tekstu o promiennikach ciepła. A temat jest o tyle ciekawy, że rodzajów promienników jest całe mnóstwo, co więcej mogą one mieć różne funkcje dodatkowe, na przykład: wbudowane głośniki, zraszacz w postaci delikatnej mgiełki, oświetlenie czy sterowanie automatyczne w zależności od temperatury. To jak? Zaczynamy!

Jak działają promienniki ciepła?

Promienniki ciepła działają na podczerwień. Ich praca jest bezpośrednio odczuwalna dla człowieka i innych organizmów żywych przebywających w określonej odległości od urządzenia – strefowo bądź stanowiskowo. Odczucia są mniej więcej takie, jakbyśmy wystawili się na przyjemne, lekkie promienie słońca. Jest to bardzo efektywny sposób wykorzystania energii.

Gdzie stosuje się promienniki ciepła?

Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Spotkacie je w przemyśle: w spa and wellness – przy basenach czy saunach, w restauracjach – z powodzeniem zastępują nagrzewnice (które są duże, nieporęczne, a nawet niebezpieczne), wreszcie w budowlach szklanych, stawianych zarówno przy domach prywatnych, jak i pomieszczeniach do użytku publicznego.

Sterowanie promiennikiem ciepła

Istotną informacją jest to, że podczerwień nie ogrzewa powietrza a organizmy żywe. Dzięki temu nie wzbudza cząsteczek powietrza, więc nie wzmaga rozprzestrzeniana się kurzu i roztoczy. Promienniki niezwykle szybko osiągają optymalne warunki pracy. Dlatego też w zasadzie tuż po włączeniu osoby w bliskiej odległości od promiennika odczuwają przyjemne ciepło.

Czy promienniki ciepła są wystarczające do ogrzania budowli szklanych?

Mogą być wystarczające i spełniać swoje zadanie w zasadzie przez cały rok. Nie wyklucza to jednak wspomagania innym rodzajem ogrzewania np. podłogowym lub tradycyjnymi grzejnikami ściennymi.

W kolejnym wpisie przedstawimy Wam konkretny model promiennika, ponieważ przygotowujemy pewną niespodziankę. Do przeczytania!

Źródło: https://muratordom.pl/instalacje/instalacja-grzewcza/promiennik-podczerwieni-opinie-alternatywny-pomysl-na-ogrzewanie-domu-lub-jego-pomieszczen-aa-TwGc-xaE1-pGgN.html