Roleta screen – must have na każdą pogodę

Tęsknicie już za latem? My tak! A pamiętacie, że inwestując w ogród zimowy lub pergolę możecie przedłużyć sezon letni jesienią lub zacząć go wcześniej wiosną? Dlaczego? Dlatego, że tworzycie dodatkową przestrzeń specjalnie przygotowaną na różne warunki pogodowe. Jednym z kluczowych elementów tych budowli są rolety. Stąd też polecamy, by już podczas planowania budowy ogrodu zimowego czy pergoli o nie zadbać. Ale jakie? – zapytacie. I słusznie, bo wybór jest duży. Dzisiaj opowiemy o roletach screen.

Roleta screen – dla kogo?

Na początku warto zaznaczyć, że rolety screen są przeznaczone do montażu zewnętrznego na dużych powierzchniach, które są przeszkolone. Powstały po to, by stanowić optymalną ochronę przed intensywnym nasłonecznieniem. Mają one także sporo dodatkowych zalet: w pozycji zamkniętej wspierają pracę klimatyzatorów, doskonale chronią przed wszelkimi owadami i zanieczyszczeniami z powietrza, a także przed silnym wiatrem i deszczem.

Dodatkowo można dzięki nim stworzyć prawdziwie prywatną przestrzeń, zasłaniając się od niepożądanego wzroku. Nocą zaś jest dokładnie odwrotnie – światło wewnątrz pomieszczenia powoduje, że przez rolety widać kontury postaci – robi to spore wrażenie na przykład podczas spotkań w większym gronie.

Roleta screen – walory estetyczne

Wybór tkanin, z których można wykonać roletę screen jest bardzo szeroki. Dzięki temu z powodzeniem można wybrać wzór, który będzie pasował zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych budowli. Dodatkowo sama rura nawojowa może być osłonięta skrzynią górną w kształcie owalnym, kwadratowym lub ściętym. Jak to mówią: do wyboru, do koloru ? Jeśli czujecie niedosyt obiecujemy, że o samym materiale i tworzywie rolet napiszemy niebawem osobny tekst.

Roleta screen – system

Roleta screen to konstrukcja aluminiowa, czyli kaseta i pokrycie. Kaseta składa się z trzech elementów: prowadnicy aluminiowej lub stalowych linek w otulinie poliamidowej, rury nawojowej i listwy dolnej. To właśnie w skrzynce, gdzie znajduje się rura, zamontowany jest silnik.

Automatyczne sterowanie, czyli przez użycie pilota, rolet screen to standard. Mogą one także być wyposażone w czujniki, np. od natężenia światła czy temperatury. Dzięki temu same dostosowują się do warunków zewnętrznych, zupełnie bez ingerencji właściciela, a ich użytkowanie jest naprawdę proste i przyjemne.

Jak widać, warto podczas planowania budowy ogrodu zimowego bądź pergoli zamówić także rolety. Pamiętajcie, że jeśli złożycie u nas zamówienie w okresie jesienno-zimowym, to gwarantujemy wam montaż już na początku wiosny. Nie czekajcie, wydłużcie sobie sezon letni i bądźcie z przyrodą za pan brat.