Ogrody zimowe Praga-Południe

Wyobraź sobie miejsce, w którym podziwiasz piękno otaczającej Cię przyrody, niezależnie od… pogody. Tak – w czasie rzęsistego deszczu, szalejącej wichury czy metrowych opadów śniegu. Nagle okazuje się, że deszcz subtelnie przygrywa marszową piosenkę, wiatr tańczy radośnie w Twoim ogrodzie, a śnieg przypomina biały puch słodkiej waty cukrowej, pokrywając otoczenie Twojego domostwa. Rozsiadasz się w wygodnym fotelu. Ciepło domowego ogniska delikatnie muska skórę Twojej twarzy. W poczuciu pełnego relaksu spoglądasz na przepiękny, kojący duszę krajobraz.

Znasz to uczucie?

Obserwację codziennego piękna ukrytego w pozornie zwyczajnych zjawiskach atmosferycznych i możliwość powrotu do tych wyjątkowych chwil można zapewnić sobie tylko w odpowiednich warunkach.

Warunki te zapewnia firma VERANDINO – oferując swoim Klientom autorskie projekty i profesjonalne realizacje OGRODÓW ZIMOWYCH oraz DACHÓW SZKLANYCH.

Już od ponad 30 lat.

  • , Ogrody zimowe Praga-Południe

Funkcjonalnością wyróżniają się drzwi przesuwne dwu-, trzy lub czterodrzwiowe pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia.

Nasze realizacje ogrodów zimowych

Ogród zimowy Praga-Południe

Pragę-Południe, czyli jedną z dzielnic Warszawy kojarzy się głównie ze Stadionem Dziesięciolecia i Jarmarkiem Europa (największym na kontynencie). Usytuowana od południowej strony Wisły, wyróżnia się różnorodną zabudową. W dzielnicy tej nie brakuje ośrodków kulturalnych, mieszkań, kamienic, ale także okazałych rezydencji. To właśnie na Pradze-Południe najbardziej znanym obiektem jest PGE Narodowy. 

Utarło się powiedzenie, iż „Praga-Południe pachnie czekoladą”, ponieważ swoją fabrykę ma tam Wedel. W dzielnicy tej popularne są również inne cukiernie, kawiarnie i restauracje. Wiele z nich serwuje dania wegańskie i wegetariańskie. 

Oprócz rozwoju zabudowy na Pradze-Południe równolegle zmodernizowano także tereny zielone. Powstały Ogrody Polsko-Niemieckie, zmienił się park im. Józefa Polińskiego, a Park nad Baltonem na Gocławiu stał się miejscem rekreacji i wypoczynku. 

Jako właściciel jednej z posesji na Pradze-Południe na pewno czujesz, że Twojemu obiektowi czegoś brakuje. Dobrym pomysłem okaże się inwestycja w ogród zimowy, czyli budynek kubaturowy przylegający do domu od dowolnej strony świata.

Konstrukcja ogrodu zimowego to wyjątkowo wytrzymałe, solidne i odporne profile aluminiowe, które wypełniamy szkłem. Jeśli nam zaufasz, zbudujemy dla Ciebie ogród zimowy pełen światła, roślin i kwiatów. Stanie się on prawdziwą oazą spokoju w Twoim domu. 

Od ponad 30 lat budujemy ogrody zimowe, ogrody letnie i szklane stodoły. Wzbogacimy Twoją posesję o budynek kubaturowy, dzięki któremu zyskasz idealne miejsce do wypoczynku i podniesiesz wartość rynkową domu. 

Ogród zimowy na Pradze-Południe, czyli dodatkowe pomieszczenie w domu

Wyczarujemy dla Ciebie wnętrze pełna światła, słońca i przestrzeni. Ty tylko wypełnisz je luksusowymi meblami, bibelotami i egzotycznymi roślinami. To wszystko sprawi, że zyskasz dodatkową przestrzeń do relaksu. Ogród zimowy na Pradze-Południe zaadaptujesz na świetlistą jadalnię, kameralny salonik, bibliotekę lub gabinet. Wiele oczywiście zależy od Twojego gustu i upodobań. Ogród zimowy, który dla Ciebie zbudujemy, powiększy przestrzeń mieszkalną domu. Stanie się także buforem cieplnym dla całego budynku (zgromadzi dla niego ciepło). To rozwiązanie sprawi, że za oszczędzisz na kosztach ogrzewania. 

Ogród zimowy — dostosujemy go do Twoich potrzeb

Zanim zaczniemy realizować projekt, dokładnie przeanalizujemy Twoje potrzeby. Naszą ofertę wyróżnia indywidualne podejście do każdego klienta. Szanujemy Twoje pomysły i wdrażamy takie rozwiązania, które pozwolą nam sprostać Twoim wymaganiom, jednocześnie zachowując wymogi konstrukcyjne ogrodu zimowego. 

Na każdym etapie budowy oferujemy Ci wsparcie i profesjonalne doradztwo. 

Od lat łączymy pasję do małej architektury z zamiłowaniem do piękna. To, co jest naszym zawodem, jednocześnie staje się naszą pasją. Z tego powodu możesz uznać nas za prawdziwych szczęściarzy. 

Do tej pory zrealizowaliśmy wiele projektów, w tym bardzo nietypowych. Jeden z nich dotyczył ośmiokątnej głowicy dachu ogrodu zimowego. Pracowaliśmy również nad budowlą, która pochodziła z lat 20. XX wieku. Obiekt znajdował się na terenie Stanów Zjednoczonych. Wykorzystując specjalne łączniki i połączenia profili, objęliśmy budynek ogrodem zimowym. Jak więc widzisz, nie ma dla nas znaczenia, czy posesja ma charakter współczesny, czy zabytkowy. Do każdej z nich dopasujemy takie rozwiązania, aby klient był zadowolony.  

Jakie korzyści odniesiesz, inwestując w ogród zimowy na Pradze-Południe?

Kiedy zdecydujesz się na ogród zimowy na Pradze-Południe, zyskasz trwałą i wytrzymałą budowlę. Wszystko za sprawą profili aluminiowych, które wypełniamy szkłem. Konstrukcja Twojego ogrodu zimowego przetrwa długie lata w nienaruszonym stanie. Co więcej, będzie ona odporna na czynniki atmosferyczne i nie ulegnie korozji. 

Odpowiednia wentylacja sprawi, że ogród zimowy będzie komfortowy w użytkowaniu przez cały rok. Dzięki oknom uchylnym sterowanym mechanicznie lub elektrycznie kontrolujesz dopływ powietrza do wnętrza.

Natomiast szyby o zwiększonych właściwościach termoizolacyjnych sprawiają, że w pomieszczeniu zawsze jest właściwa temperatura. Co za tym idzie, zimą się nie przegrzewasz, a latem nie marzniesz. Tak dobieramy szyby zewnętrzne o dopasowanych współczynnikach przenikania ciepła, aby przepuszczały światło i ciepło. Ulepszenia te wpływają na doskonałe warunki ogrodu zimowego — pomieszczenie jest odpowiednio ogrzane i doświetlone. 

Aluminiowe konstrukcje ogrodów zimowych — trwałe, wytrzymałe i ekologiczne

Aluminium jest surowcem bardzo plastycznym, co powoduje, że tworzymy z niego różnorodne formy architektoniczne. Twój ogród zimowy może powstać na planie koła, kwadratu, prostokąta, a nawet wielokąta. 

Nie dziwi fakt, że aluminium nazwano zielonym bohaterem współczesnego budownictwa. Wiesz już, że jest trwałe i wytrzymałe, jednak to nie wszystkie jego cechy. Materiał ten jest odporny na korozję, deszcz i śnieg. Potrafi przetrwać w nienaruszonym stanie wiele lat. 

Ponadto aluminium jest trzykrotnie lżejsze od stali i żelaza. Cecha ta bynajmniej nie obniża jego wytrzymałości. Mało tego, aluminium jest również ekologiczne. Można je poddawać procesowi recyklingu wprost nieskończoną ilość razy. Podczas jego przetworzenia zużywa się o 95% mniej energii niż podczas jego wytwarzania. 

Zamienimy Twoje marzenia w rzeczywistość. Wybudujemy dla Ciebie ogród zimowy na Pradze-Południe. Zyskasz dodatkowe pomieszczenie do całorocznego wypoczynku. Jeśli na dachu ogrodu zimowego zamontujemy świetliki, budowla zyska oryginalny, nowoczesny charakter. Zastosowane przez nas innowacje, takie jak sterowane uchylne okna czy szyby o właściwościach termoizolacyjnych, jeszcze bardziej zwiększą Twój komfort. 

OGRÓD ZIMOWY – Twój relaksacyjny zakątek

Potrzeba relaksu nie powinna zależeć od aktualnie panujących warunków pogodowych. Zgodzisz się? Od trzech dekad tworzymy miejsca, które pozwalają tę niezależność osiągnąć. OGRODY ZIMOWE firmy VERANDINO to starannie zaprojektowane pomieszczenia kubaturowe, które zwiększają powierzchnię mieszkalną nowo zabudowanego lub poddanego renowacji domu.

W systemie werandowym możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form pomieszczenia – od prostych, jednospadowych, po skomplikowane (o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu). Różnorodność ta wynika z zastosowania certyfikowanych materiałów i akcesoriów przyłączeniowych, pochodzących od dostawców – innowatorów.

*Warto nadmienić, że zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, pozwolenie na budowę ogrodu zimowego nie jest wymagane (wystarczy zgłoszenie zamiaru budowy), o ile jego powierzchnia nie przekracza 35m2.