Refleksole

Refleksole (nazywane inaczej roletami screen lub roletami zaciemniającymi) to systemy rolet, które stosuje się przy wszelkich przeszkleniach. Możliwy jest montaż zewnętrzny i wewnętrzny, a także pionowy bądź poziomy.

Refleksole zewnętrzne nie zaciemniają zupełnie pomieszczenia. Dzięki użyciu specjalnych materiałów (HIGH-T-TEX, Polyscreen, Screen) skutecznie blokują ostre promienie słoneczne, a także niwelują kontrast, ale użytkownik wciąż ma gwarancję dobrej widoczności tego, co na zewnątrz. 

Mają wiele zastosowań i dodatkowych udogodnień, w ciągu dnia zasunięte w dół, tworzą osłonę przed światem zewnętrznym, jednocześnie umożliwiając użytkownikom tarasu całkowity odbiór zewnętrznej przestrzeni. Przy konstrukcjach otwartych (brak bocznych przeszkleń) idealnie sprawdzą się  w zmiennych warunkach atmosferycznych – ochronią przed deszczem czy wiatrem. Stanowią skuteczną barierę dla owadów.  

Refleksole zamontowane wewnątrz budynku zaciemniają pomieszczenie zupełnie. To zastosowanie dobrze się sprawdza przy przygotowaniu pomieszczeń przeznaczonych do oglądania filmów, prezentacji czy innych tego typu wydarzeń. 

Dodatkowo rolety przyczyniają się do oszczędzania energii. Jak to możliwe? Dzięki refleksolom z łatwością można utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu – blokują one bowiem nie tylko promienie słoneczne, ale i przedostawanie się ciepła do pomieszczenia. Ich stosowanie sprzyja ochronie środowiska.

Konstrukcja składa się z aluminiowej podstawy i wysokiej jakości materiału. Połączenie to zapewnia naprawdę długą żywotność produktu. System sterowany jest automatycznie – pilotem. 

Refleksole to produkt do szybkiego montażu. Szczególnie zalecany do ogrodów letnich, ogrodów zimowych, pergol, czy też do dachów szklanych. My rekomendujemy także do naszego produktu – szklanych stodół.