Jaki materiał do rolet?

Niedawno pisaliśmy o zaletach rolety screen. Naszym zdaniem jest ona nieodłącznym elementem przy planowaniu takich konstrukcji jak ogród letni, ogród zimowy, szklana stodoła czy pergola. Jaki materiał wybrać i jak o niego dbać?

Materiał rolet screen

Roleta screen to element dodatkowy, przeznaczony do instalacji zewnętrznej, polecany szczególnie do montażu przy pomieszczeniach szklanych lub przestrzeniach otwartych. Jej dużą zaletą jest to, że skutecznie chroni przed różnymi warunkami pogodowymi: deszczem, wiatrem czy słońcem.

Jej szerokie zastosowanie podyktowane jest głównie tym, że jest wykonana z bardzo jakościowego materiału – włókien szklanych, które dodatkowo są powleczone PCV. Co więcej materiał może mieć różną klasę odporności na wiatr czy wodę. Ponadto można wybrać jej stopień przezierności – zamawiając tkaninę o rzadkich lub grubych oczkach.

Dodatkowym atutem rolet screen jest duży wybór w zakresie kolorystyki. Z łatwością można wybrać kolory pasujące do wielu stylów.

Czyszczenie rolet screen

Czyszczenie rolet screen jest niezwykle łatwe, gdyż z racji tego, że świetnie znoszą one warunki atmosferyczne podobnie zachowują się podczas pielęgnacji. Ważną kwestią jest to, że detergenty muszą być odpowiednio dobrane. Chodzi przede wszystkim o to, by nie uszkodzić powłoki PCV. Poza tym sama czynność mycia jest niezwykle łatwa, a materiał zachowuje swój wygląd – na rolecie nie zostają zacieki ani inne zmiany wskazujące na zużycie. Dzięki temu produkt służy przez długie lata.

Źródła:

https://anwis.pl/pl/zewnetrzne-rolety-tkaninowe-typu-screen

https://anwis.pl/pl/rolety-screen

https://noveo.com.pl/oslony/oslony-zewnetrzne/rolety-screen