Ważnym elementem dodatkowym do przeszkleń są refleksole.  O nich właśnie przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

Refleksole w domu i w HoReCa

Stosowanie różnego typu przeszkleń zarówno w domach prywatnych, jak i w budownictwie przeznaczonym do użytku publicznego, zwłaszcza w segmencie HoReCa, staje się współcześnie bardzo modne. Dlaczego? Dlatego, że wnoszą one duże walory estetyczne i dają możliwość zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Ważnym elementem dodatkowym do przeszkleń są refleksole.  O nich właśnie przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

  1. Kiedy stosować refleksole?

Refleksole (nazywane inaczej roletami screen lub roletami zaciemniającymi) to systemy rolet, które stosuje się przy wszelkich przeszkleniach. Możliwy jest montaż zewnętrzny i wewnętrzny, a także pionowy bądź poziomy – w zależności od potrzeb.

  1. Jakie zalety mają refleksole?

W tym aspekcie trzeba podkreślić przede wszystkim to, że refleksole zewnętrzne nie zaciemniają zupełnie pomieszczenia. Dzięki użyciu specjalnych materiałów (HIGH-T-TEX, Polyscreen, Screen) skutecznie blokują ostre promienie słoneczne, a także niwelują kontrast, ale użytkownik wciąż ma gwarancję dobrej widoczności tego, co na zewnątrz. Co więcej chronią przed innymi warunkami atmosferycznymi – deszczem czy wiatrem. Stanowią skuteczną barierę dla owadów.

Dodatkowo rolety przyczyniają się do oszczędzania energii. Jak to możliwe? Dzięki reflrksolom z łatwością można utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu – blokują one bowiem nie tylko promienie słoneczne, ale i przedostawanie się ciepła do pomieszczenia. Dlatego też można nawet zupełnie zrezygnować z użycia klimatyzacji. Ich stosowanie więc sprzyja ochronie środowiska.

Refleksole pozwalają stworzyć intymną przestrzeń, ponieważ osłaniają pomieszczenia od wzroku sąsiadów.

  1. Czy reflesole to solidne konstrukcje?

Zdecydowanie tak. Konstrukcja składa się z aluminiowej podstawy i wysokiej jakości materiału. Połączenie to zapewnia naprawdę długą żywotność produktu. A system jest sterowany automatycznie – pilotem.

  1. Czy wykonanie i montaż refleksol jest gustowne?

Jeśli weźmiemy pod uwagę materiał – możemy zapewnić, że zarówno wybór kolorystyki, jak i struktury materiału jest tak ogromny, że z pewnością sprostamy nawet najbardziej nietypowym realizacjom i wymagającym klientom. Odpowiedni dobór produktu nada budynkowi charakteru i podkreśli jego walory architektoniczne.

Ponadto wybór materiału wpływa bezpośrednio na estetykę wnętrza – jeśli wybierzemy tkaninę z dużą przeziernością pomieszczenie będzie wciąż ładnie doświetlone, a sama konstrukcja lekka. Jeśli zaś będzie mniej przezierna – zaciemnienie pomieszczenia będzie duże.

  1. Czy refleskole są przyjazne w użytkowaniu?

Oczywiście, że tak! System świetnie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem w pomieszczeniu, a jeśli użytkuje się go na zewnątrz np. na tarasie czy balkonie – doskonale chroni także przed innymi warunkami atmosferycznymi. Dla ułatwienia refleksole mogą być wyposażone w system automatycznego dostosowania się do pogody.

Co ciekawe montaż refleksol jest także możliwy wewnątrz budynku – wówczas zaciemnia pomieszczenie zupełnie. To zastosowanie dobrze się sprawdza przy przygotowaniu pomieszczeń przeznaczonych do oglądania filmów, prezentacji czy innych tego typu wydarzeń.

Z racji tego, że refleksole są bardzo funkcjonalne i przyjazne w montażu (zewnętrzne, zewnętrzne, poziome, pionowe) szczególnie poleca się ich zastosowanie przy takich konstrukcjach jak: ogrody letnie, ogrody zimowe, pergole czy dachy szklane. Użyte przy budowlach szklanych skutecznie ochraniają przed promieniami słonecznymi. Przy konstrukcjach otwartych zaś osłaniają przed innymi warunkami atmosferycznymi, pozwalając na korzystanie np. z tarasu bez względu na to, co dzieje się na zewnątrz.

Macie jeszcze jakieś pytania dotyczące refleksol?

Źródło: https://www.selt.com/refleksole-pl