Święta w ogrodzie zimowym

Święta i Nowy Rok to czas bardzo szczególny. Przygotowujemy się do nich wewnętrznie, ale także dbamy o porządki wokół siebie, wcielamy w życie nowe postanowienia i przystrajamy dom ozdobami świątecznymi. Dlatego dzisiaj kilka słów od nas o tym, jak można zaaranżować ogród zimowy w klimacie Świąt Bożego Narodzenia.

Niech stanie się światłość!

Okres zimowy to czas, kiedy dość szybko robi się ciemno. Dlatego wszystkim posiadaczom ogrodu zimowego polecamy dostosowanie oświetlenia do tej pory roku. Poza tradycyjnym, górnym oświetleniem, warto pomyśleć o efektownym i funkcjonalnym gadżecie. Mowa tu o donicach led.

Jak już wiecie z naszego poprzedniego wpisu – ogród zimowy to wspaniałe pomieszczenie do hodowli roślin i kwiatów. Oczywiście choinka jak najbardziej się do nich zalicza. Część z nich polecamy umieścić w donicach, które przy okazji będą uzupełniały podstawowe oświetlenie. Warto także wspomnieć, że zamontowane wewnątrz promienniki ciepła sprawią, że temperatura w środku będzie odpowiednia dla ludzi i dla roślinności.

Taki zabieg pozwoli na zorganizowanie przestrzeni, w której będzie dominowała zieleń (w tym drzewko świąteczne) ozdobiona delikatnym i eleganckim oświetleniem – bez męczącego migotania różnobarwnych lampek, a w pomieszczeniu zapanuje odpowiednia temperatura.

Stół świąteczny w oranżerii

Zorganizowanie wigilii czy obiadu świątecznego w ogrodzie zimowym może okazać się strzałem w dziesiątkę! Jedzenie posiłków i wspólne spędzanie czasu, kiedy w tle prószy śnieg, a w oddali świeci pierwsza gwiazdka, tworzy niezwykły klimat. Nie trzeba jechać w góry, by doświadczać iście górskiego klimatu. Atmosfery dodają także ozdoby świąteczne – biały obrus, zapach świerku, prezenty pod choinką. Pamiętajcie, że ustawienie stołu w ogrodzie zimowym pozwala na delektowanie się krajobrazem, ale kiedy zajdzie potrzeba stworzenia bardziej prywatnej przestrzeni – wystarczy opuścić rolety.

A wy jakie macie sposoby na aranżację świątecznego ogrodu zimowego?